Strona główna Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Realizując postanowienia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2015 serdecznie zapraszam na szkolenie dla przedsiębiorców i sprzedawców prowadzących detaliczny i gastronomiczny obrót napojami alkoholowymi z terenu Gminy Jaworze, które odbędzie się w dniu 19.11.2015r. o godz. 15:00, w Sali Sesyjnej Rady Gminy Jaworze w gmachu „Pod Goruszką”, ul. Szkolna 97.

Zakres tematyczny szkolenia:

  1. Zasady wydawania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych (wymagane dokumenty, opłaty za zezwolenia).
  2. Warunki prowadzenia sprzedaży alkoholu ze szczególnym uwzględnieniem zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym.
  3. Kontrole punktów sprzedaży alkoholu – prawa i obowiązki przedsiębiorcy.

Czas trwania szkolenia: około 1 godzina.

Prowadzący szkolenie:

Mariusz Nawrot – jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego – kierunek historia. Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu „Zarządzanie w administracji publicznej” w Uniwersytecie Ekonomicznym. Od 2005 r. prowadzi szkolenia w powyższym zakresie dla urzędników oraz członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, między innymi dla Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach, Centrum Samorządu Sowid s.c, Taxpress s.c. itd. Ponadto, na zlecenie urzędów gminnych prowadził wielokrotnie szkolenia pełnych składów gminnych komisji oraz przedsiębiorców i sprzedawców napojów alkoholowych. Jest laureatem nagrody „Wykładowca Roku 2008”, przyznanej przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji.

Zapewniamy materiały szkoleniowe oraz wydanie zaświadczeń o ukończeniu szkolenia.

 

Zapraszamy po 1-2 przedstawicieli przedsiębiorców prowadzących detaliczny lub gastronomiczny obrót napojami alkoholowymi z terenu Gminy Jaworze.

Udział w szkoleniu jest nieodpłatny.

Prosimy o telefoniczne potwierdzenie udziału w szkoleniu do dnia 17.11.2015r. pod numerem tel. 33 8286 672.

Strona jaworze.pl używa plików cookie. Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij