Strona główna XI KRAJOWY KONKURS ENERGETYCZNY

XI KRAJOWY KONKURS ENERGETYCZNY

prof. Jacka Malko Wszystko zależy od energii!”

 

To już jedenasta edycja Krajowego Konkursu Energetycznego im. profesora Jacka Malko, przebiegającego pod hasłem „Wszystko zależy od energii!”. Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić do udziału w nim uczniów i studentów z zacięciem badawczym, którym nieobca jest problematyka energetyki.

Głównym celem przyświecającym konkursowi jest budowanie społeczeństwa świadomego energetycznie i ekologicznie poprzez aktywizację jego młodej, zdolnej i ambitnej części do poznawania zasad racjonalnego zarządzania energią i środowiskiem.

— Chcemy dotrzeć do młodzieży myślącej kreatywnie, nieszablonowo, mającej odwagę spojrzeć krytycznie na problemy współczesnej energetyki i zaproponować własne rozwiązania. — mówi dr Halina Tomczyk-Rechul, autorka idei konkursu.

Do udziału w XI edycji konkursu zapraszamy młodzież urodzoną w latach 1996-2001. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pisemnej pracy badawczej na jeden z tematów określonych regulaminem i nadesłanie jej do 1 lipca 2019 roku.

Prac konkursowe oceni jury złożone z naukowców i praktyków ze świata energetyki, a szczególnie wysoko cenione będą nieszablonowe podejście oraz wartość badawcza nadesłanych projektów. Jury po raz kolejny przewodniczy ekspert energetyczny dr inż. Andrzej Nehrebecki, a towarzyszą mu dr Justyna Zabawa z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Ewa Kossak z Departamentu Energetyki w Ministerstwie Energii oraz dr inż. Andrzej Mroczkowski ze Stowarzyszenia ds. Rozliczania Energii.

Organizatorami XI edycji konkursu są Fundacja Świadomi Klimatu oraz Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, a partnerem strategicznym — gmina Jaworze.

POLUB NAS

Więcej informacji na temat tej i poprzednich edycji Krajowego Konkursu Energetycznego można odnaleźć, odwiedzając jego fanpage na Facebooku. Na bieżąco pojawiają się tam także aktualne wydarzenia związane z Konkursem.

 

>>Profil społecznościowy Krajowego Konkursu Energetycznego <<

Informacje o Konkursie, regulamin i wymogi odnośnie nadsyłanych prac oraz niezbędne załączniki i formularze zgłoszenia znaleźć można również na stronach:

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Ambasadorzy XI Edycji Konkursu:

 • Mirosława Nykiel – Posłanka RP, Bielsko-Biała >>Facebook<<
 • Agnieszka Grzywacz – adwokat, „Energia i biznes” Kancelaria Adwokacko – Radcowska Agnieszka Grzywacz, Monika Słowińska-Drewing Spółka cywilna, Sopot >>Facebook<<
 • Monika Słowińska-Drewing – radca prawny, „Energia i biznes” Kancelaria Adwokacko – Radcowska Agnieszka Grzywacz, Monika Słowińska-Drewing Spółka cywilna, Sopot >>Facebook<<
 • Aneta Szubert – Szefowa Działu Marketingu, Komunikacji i Promocji Energoprojekt – Katowice S.A. >>Facebook<<
 • Magdalena Oczek – Absolwentka kierunku Energetyka, a aktualnie studentka Energetyki Odnawialnej i Zarządzania Energią na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Gospodarki i Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Laureatka IX edycji Konkursu. >>LinkedIN<<
 • Magdalena Dziedziak – Wawro – psycholog, coach, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi>>www<<
 • Ryszard Migdalski Dyrektor ds. Targów i Szkoleń ZIAD Bielsko-Biała >>Facebook<<
 • Edward Słoma – Dyrektor Departamentu Regulacji i Współpracy Instytucjonalnej PGNIG Termika SA
 • dr inż. Krzysztof Wilbik – Prezes Stowarzyszenia ds. Rozliczania Energii >>www<<
 • Marek Tobiacelli – Dyrektor Działu EES Siemens Sp. z o.o. >>Facebook<<
 • dr Daniel Zabawa – Dyrektor finansowy Viessmann Sp. z o.o. >>Facebook<<
 • dr Radosław Ostałkiewicz – Wójt Gminy Jaworze >>Facebook<<
 • Bartłomiej Derski –  Współwłaściciel i dziennikarz w: WysokieNapiecie.pl >>Facebook<<
 • dr inż. Wojciech Radziewicz – Dyrektor ds. Obrotu Energią i Prokurent w spółce ECO S.A.
 • Krzysztof Lehnort – Członek Zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój >>Facebook<<
 • Paweł Bańskowski – Poseł na Sejm RP, Jaworzno >>Facebook<<
 • Piotr Zamroch – radca prawny specjalizujący się w prawie energetycznym ze szczególnym uwzględnieniem problematyki prawnej urządzeń przesyłowych >>www<<
 • Marcin Popkiewicz – analityk megatrendów, eskeprt i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka – energia – zasoby – środowisko;
 • dr Tomasz Żołyniak – Wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Prezes Zarządu wrocławskiej firmy Energia Polska sp. z o.o. Twórca Stowarzyszenia Pozytywne com >>www<<
 • Jarosław Wojciechowski – Kierownik Działu Wsparcia Operacyjnego, Poczta Polska S.A.

 

SPONSOR

PGNiG Termika

PARTNER STRATEGICZNY:

Gmina Jaworze

PARTNER PRAWNY:

Energia i Biznes Kancelarie Prawne

PARTNERZY:

Energoprojekt-Katowice S.A.

Viessmann Sp. z o.o.

Stowarzyszenie ds Rozliczania Energii

Efengaz

Biuro Poselskie Posła na RP Pawła Bańkowskiego

Fundacja Stuben

Stowarzyszenie Jaworze Zdrój

PATRONAT HONOROWY:

Ministerstwo Energii

Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

PATRONAT MEDIALNY:

Rzeczpospolita

Wiedza i życie

Świat Nauki

„Energetyka” (miesięcznik)

portal WysokieNapięcie

BiznesAlert.pl

Dla ciebie tv

Co tydzień

JAW

Strona jaworze.pl używa plików cookie. Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij